AYK BİLİŞİM BETA SÜRÜM

SEO UZMANI SEO NEDİR? SEO NASIL YAPILIR?

SEO UZMANI SEO NEDİR?

SEO kelimesi Search Engine Optimization kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçede “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak geçer. Son yıllarda birçok web sitesi sahibinin aşina olmaya başladığı bir terim olan SEO, en kısa tanımıyla en işlek caddede dükkanınız olmasıdır.

SEO Nedir?

SEO kelimesi Search Engine Optimization kelimesinin kısaltmasıdır. Türkçede “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak geçer. Son yıllarda birçok web sitesi sahibinin aşina olmaya başladığı bir terim olan SEO, en kısa tanımıyla en işlek caddede dükkanınız olmasıdır.

 

Seo Uzmanı  Nedir?


SEO terimini açıklamadan önce Google’dan biraz bahsetmekte yarar var;

Google dünyanın en çok tercih edilen arama motorudur. İnternet üzerinde yapılan aramaların %80’inden fazlası Google üzerinde yapılıyor.  Yeni nesil arama motoru olan Google’ın temel amacı ziyaretçilere arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) ihtiyaç duyduğu en doğru bilgiyi sağlamaktır. 


Google ziyaretçilerin ihtiyaçlarını yani kullanıcı deneyimini dikkate alarak arama sonuçlarını sıralar. Kullanıcılara en iyi deneyimi sunabilmek için de 200’ün üzerinde sıralama kriteri vardır. Bu kriterlerden bazıları net olarak açıklanırken bazıları da deneyimler sonucunda bilinmektedir.

Web siteleri arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almak adına arama motoru kriterlerine uygun olarak düzenlenmelidir. Bunun için de arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmalarına önem vermeniz gerekiyor.

 

Peki, web sitenizi tek başınıza arama motorlarında zirveye çıkarabilir misiniz?

 

Cevap tabii ki de hayır!

Bir web sitesinin rakiplerini geride bırakarak arama motoru sonuç sayfalarında zirveye gelebilmek için profesyonel SEO danışmanlığı hizmeti alması gerekiyor.

SEO çalışmaları iki farklı grupta toplanır. Bir web sitesi için site içi SEO ve site dışı SEO çalışmaları uygulanmalıdır.

 

SEO Neden Gereklidir?

 

Hangi işletme sahibi çok kalabalık bir caddede dükkana sahip olmak istemez mi? Google işletme sahiplerinin online ortamda çok işlek bir caddede en iyi konumda dükkana sahip olmasını sağlayacak bir algoritmaya sahiptir. 

Potansiyel müşterilerinize SEO kurallarını uygulayarak hitap edebilirsiniz.  Potansiyel müşterilerinize ulaşabilmenin en doğru yolu olan arama motoru optimizasyonunun neden gerekli olduğuna gelin birlikte bakalım;

Belirlediğiniz anahtar kelimelerde rakiplerinizi geride bırakmanızı sağlar.
Şık, sade ve kullanıcı odaklı bir web sitesine sahip olmanıza yardımcı olur.

Potansiyel müşterilerinize kolayca ulaşarak ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.
Marka bilinirliğinizi yükseltebilirsiniz.
Rakiplerinizi geride bırakabilirsiniz.

Sektörünüzde kurumsal ve büyük bir marka haline gelebilirsiniz.
Yerel, ulusal ve küresel olarak geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

 

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

 

SEO çalışmaları kapsamında 200’ün üzerinde kriter vardır. Ekibimizde yer alan SEO uzmanı ekip üyelerimiz Google tarafından uygulanan sıralama politikalarını takip eder ve web sitenizi buna göre güncellemeye çalışır.

SEO çalışmaları site içi SEO ve site Dışı SEO olarak iki grupta incelenir. Site içi ve site dışı SEO çalışmaları birbiriyle yakından ilişkilidir.  

 

Site İçi SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

 

Site içi SEO çalışmaları web sitenizin içinde yapılan çalışmalardır. Arama motorlarında web sitenizi zirveye taşımak istiyorsanız öncelikle web sitenizi arama motorlarının istediği tüm kriterlere uygun hale getirmemiz gerekiyor.

Site dışı çalışmalardan önce site içi SEO çalışmaları başlar;
Teknik Hataları Belirleme
Web siteniz için SEO çalışmalarına başlamadan ilk hedefiniz web sitenizde arama motorlarının isteklerine uygun olmayan hataları gidermek olacaktır.

SEO danışmanlığı yapan ekip üyelerimiz web sitenizi profesyonel araçlarla analiz ederek web sitenizdeki SEO hatalarını tespit eder.

Belirlenen hataların tamamı giderilir. Arama motoru sonuçlarında öne çıkabilmeniz için ilk olarak kusursuz bir web sitesine sahip olmanız gerekiyor. SEO hatalarını belirleyerek ortadan kaldırmadan yapacağınız tüm optimizasyon çalışmaları boşa yatırımdır.
Analiz Çalışmalarının Yürütülmesi
İnternette en önemli unsu veridir.

Bilgi dijital dünyada her şeydir. Bunun için tüm optimizasyon çalışmalarımızda detaylı analizler yapıyoruz ve sizin için gerekli olan tüm verileri elde ediyoruz.  Öncelikle hedef kitlenizi analiz ediyoruz. Hedef kitlenizi yaş, cinsiyet, ekonomik durum gibi demografik olarak analiz ediyoruz. Sonrasında da insanların web sitenize girmesi için gerekli çalışmaları planlıyoruz.

Hedef kitlenizden sonra sektörünüzü tanıyoruz. Rakiplerinizi analiz ediyor ve sektörünüzün trendlerini görüyoruz. SEO çalışmalarımızı rakiplerinizin önüne geçecek ve hedef kitlenize en iyi deneyimi yaşatacak şekilde planlıyoruz. Çalışmalarımızın tamamında analizlerimizi devam ettiriyoruz.


24 Mayıs Pazartesi 2021 Tarihinde eklenen bu içeriğe;

Seo Uzmanı

Seo Ajansı

Seo Nedir

Seo nasıl yapılır

Seo uzmanları

Seo firması

Seocu numarası

Benzer kelimelerden birini aratarak Hizmetler Alanında bulunan SEO UZMANI SEO NEDİR? SEO NASIL YAPILIR? Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

| 559 kez okundu |

Seo Uzmanı, Seo Ajansı, Seo Nedir, Seo nasıl yapılır, Seo uzmanları, Seo firması, Seocu numarası
Seo Uzmanı
Seo Ajansı
Seo Nedir
Seo nasıl yapılır
Seo uzmanları
Seo firması
Seocu numarası

Hazır Yazılımlar Ürünler

aykbilisim@gmail.com

Mail 7x24 Destek

05305222966

Whatsapp 7x24 Destek

05305222966

Hafta içi 09:00-18:00

Web Paketlerimiz

Blog & Haber

Aykbilisim.com.tr | AYK BİLİŞİM | WEB TASARIMCI | SEO UZMANI | TÜM HAKLARI SAKLIDIR.